Proszę czekać, trwa ładowanie strony.
Pomoc techniczna: 12 626-50-10
ASCO Systemy Informatyczne Sp. z o.o. sp. k.

Strefa klienta

Najnowsze wersje
FIRMA 2000
wersja: 4.30 data: 18-06-2019

Analizator
wersja: 4.00 data: 22-05-2019

Aster
wersja: 1.22 data: 22-05-2019

Logowanie
Login:
Hasło:

Twoje IP

Aktualności
FIRMA 2000
-Możliwość skanowania danych pojazdu z dowodu re... [zaloguj się]
-Możliwość wysyłania korekt dokumentów sprzeda... [zaloguj się]
-Dane do Allegro. W kartotece asortymentowej dodano... [zaloguj się]

Analizator
-W analizie trendu (Analizy-Analiza trendu) przy wy... [zaloguj się]
-Analizy warsztatu.W najnowszej wersji Analizatora ... [zaloguj się]

MZI / E-sklep
-Obsługa systemu płatności ratalnych Żagiel.W M... [zaloguj się]
-Obsługa Płatności.pl.W ostatnim czasie w aplika... [zaloguj się]


Przydatne programy
Splashtop
VNC
Cobian Backup
Putty
FilleZilla Server
CesarFTP

Archiwum news-ów

Zakończenie i otwarcie roku w programie Firma2000

30-12-11

 

Zamknięcie roku i otwarcie nowego roku pracy wykonuje się w opcji: 7-4-B-<>-F3

    Zamknięcie roku pracy programu i otwarcie nowego roku polega na wprowadzeniu zapisów kontrolnych dla programu pozwalających określić poprawność wprowadzonych dat wystawienia dokumentów. Zamknięcie roku zablokuje możliwość wystawiania dokumentów z datą wystawienia zamkniętego roku. Wystawianie dokumentów w nowym roku rozpocznie nowy ciąg numeracyjny dokumentów od: 000001.
    Gdy miniony rok zostanie zamknięty (opcja: 7-4-B-<>-F3->F3) to system nie pozwoli wystawiać dokumentów z datą starego roku. Nie będzie można również modyfikować dokumentów nie zarejestrowanych z zamkniętego roku. W razie konieczności rok może zostać w każdej chwili otwarty poprzez ponowne użycie klawisza F3.

UWAGA!
Ponieważ system nie pozwoli modyfikować dokumentów z zamkniętego roku należy zamknąć go wtedy, gdy już nie będą odbywały się modyfikacje dokumentów z minionego roku. W sytuacji gdy na przełomie roku pozostają protokoły sprzedaży podczas ich modyfikacji w nowym roku, stary rok nie może być zamknięty. Modyfikacji takich protokołów należy dokonywać przy otwartym minionym roku i jeśli z protokołu ma powstać dokument sprzedaży z datą wystawienia nowego roku i w ciągu numeracyjnym nowego roku, to należy podczas modyfikacji protokołu nacisnąć Alt M-E-5 i podać datę dla dokumentu sprzedaży w nowym roku. (dla paragonów Alt M-D)

UWAGA!
Data sprzedaży (nie wystawienia) powinna w takich przypadkach być zmieniona w sposób normalny w nagłówku dokumentu (po otwarciu dokumentu należy strzałką cofnąć się do pola daty sprzedaży i zmienić ją na poprawną w nowym roku).

UWAGA!
Jeśli na protokole nie zostanie przy jego zmianie na dokument sprzedaży podana data wystawienia z nowego roku to zostanie wystawiony dokument sprzedaży z datą roku minionego i w ciągu numeracyjnym dokumentów roku minionego !!!

UWAGA!
Zamknięcie/otwarcie roku NIE wymaga archiwizacji dokumentów. Archiwizacja nigdy nie powinna być wykonywana dla bieżącego i poprzedniego roku pracy programu ponieważ może to doprowadzić do sytuacji gdy program nie znajdując w bazie danych żadnych dokumentów (po ich przeniesieniu do archiwum) zacznie nadawać numery dokumentów zaczynając od początku (lub od ostatniego nie przeniesionego do archiwum dokumentu).

cofnij

Strona główna :: O firmie :: Cennik :: Referencje :: Aktualizacje :: Praca :: Pomoc :: Kontakt :: Ankieta :: Polityka prywatności
© 2011-2018 ASCO Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.
Zastrzeżonych nazw firm i produktów  użyto wyłacznie  w celu identyfikacji.
Wszystkie prawa zastrzeżone.